Tornado D1 vrij weekend door WK-kwalificatie toernooi Jong Oranje in Polen

Nederland ontbrak op de laatste twee mondiale eindtoernooien en wil daar weer verandering in brengen. Om dat te bereiken moet Oranje twee rondes overleven. Eerst moet de ploeg één van de vijf groepswinnaars worden of de beste nummer twee worden. In de tweede ronde voegen de twee EK-finalisten (Servië en Slovenië) zich bij de zes teams uit de eerste ronde. De acht landen worden verdeeld over twee poules van vier, waaruit alleen de twee winnaars zich kwalificeren voor het WK.

Jong Oranje is voor de eerste ronde ingedeeld in de pittige poule D, die in Polen wordt afgewerkt. Het gastland is de nummer acht van de Europese ranglijst, terwijl Nederland zelf achttiende staat. België (5) is de favoriet, terwijl Letland (23) de underdog is.

Tornado Geesteren heeft haar spelverdeelster Marell Oude Avenhuis afgestaan aan de selectie van Jong Oranje. Tornado was daardoor genoodzaakt de wedstrijd tegen de Bevers te verplaatsen naar een nog nader te bepalen tijdstip.

Selectie Jong Oranje vrouwen – WKK


Spelverdeler
: Lobke van Oosterom (Talent Team), Marell Oude Avenhuis (Tornado Geesteren);
Diagonaal: Joëlle Vilé (Talent Team), Nynke Rovers (Flamingo’s’56);
Passer/loper: Silke Schuitemaker (Coolen-Alterno), Romée Polman, Daphne Knijff (beide Talent Team);
Middenaanvaller: Tessa Polder, Nicole Oude Luttikhuis (beide Talent Team), Juliet Lohuis (Topvolleybal Twente);
Libero: Benthe Olde Rikkert, Bo Martherus (beide Talent Team).

Programma WKK – Sczcyrk, Polen
Vrijdag 9 januari Zaterdag 10 januari Zondag 11 januari
16.00 uur: België – Letland 16.00 uur: Letland – Polen 15.00 uur: Polen – België
18.30 uur: NED – Polen 18.30 uur: België – NED 17.30 uur: Letland – NED