Jong Oranje op WKK niet opgewassen tegen Polen

Jong Oranje (v) is het WKK voor speelsters onder de 20 jaar met een 0-3 nederlaag tegen gastland Polen begonnen. Vandaag speelt Oranje tegen België en morgen is Letland de laatste tegenstander. Nederland moet om zich voor het WK te plaatsen poulewinnaar worden of als beste nummer twee van alle poules eindigen. Die beide mogelijkheden lijken na gisteren heel ver weg.

Jong Oranje had een sterk ‘Twents’ tintje. Bondscoach Matt van Wezel begon met Marèll Oude Avenhuis (3) op spelverdeling, beide libero ’s Benthe Olde Rikkert en Bo Matherus werden ingezet en op de diagonaal startte Joëlle Vilé (10). Middens waren Juliet Lohuis (7) en Nicole Oude Luttikhuis (2). En op de passer loper positie begonnen Daphne Knijff (9) en Romée Polman (1). Tessa Polder (2) werd in de 2de set ingewisseld voor Nicole, en bleef in de derde set in de basis staan. Verder waren er invalbeurten voor Nynke Rovers (1), Silke Schuitemaker en Lobke van Oosterom. Tussen haakjes de door de dames gescoorde punten.

Het begin van Jong Oranje was prima. Via 3-0 werd het 8-1, een stand die Polen beetje bij beetje weer tot voor hen aanvaardbare proporties terugbracht. Ze liepen via 9-5 naar 10-9 en bij 11-11 was het verschil helemaal weggewerkt. Daarna deden de teams niets voor elkaar onder. Een punt werd met een punt beantwoord en tot 19-19 ging het gelijk op. Nederland kwam op 21-19, Polen op 22-23 en gaf het voordelige verschil niet meer af. De set ging na een 8-1 voorsprong met 23-25 verloren!

In het vervolg lukte het Oranje niet om nog serieus tegenstand te bieden. In de tweede set liep Polen vlot naar 4-11, 9-17 en 14-25. En in de derde doorgang was het niet veel anders. Een 0-5 tussenstand deed al meteen in het begin het ergste vrezen. Dat kwam na 4-10, 8-15 en 14-21 steeds dichterbij en werd met 18-25 werkelijkheid. De eigenscores van de teams waren 33 / 61. Oranje was op alle onderdelen duidelijk de mindere. Aanvallend 26 / 43, blokkerend 3 / 11, serverend 4 / 7 aces. De eigen foutenlast bedroeg 22 / 14.

gh @ Vizier op Volleybal. Foto CEV